Yeni Haberler

Yüze Limon Sürmek Zararlı Mı ? Yararları Var Mı ?

Yüze Limon Sürmek

Yüze limon sürmek ile ilgili çok soru alıyorum. Yüze limon sürmek aslında zararlı mı veya yararlı mı ? sorularının ikisininde cevabı evet.  Limonun içerdikleri nedeniyle güzellik konusunda faydalı olduğu bilimsel bir gerçektir. Hal böyle olunca akla şu soru gelmelidir. Limon sürmek hangi durumlarda yararlı , hangi durumlarda zararlıdır? İşte ben size bu konuda araştırdığım ve net olarak ispatlanmış maddeleri sunacağım.

Limon Sürmenin Faydaları

  • Kalp sağlığı konusunda limonun çok büyük yararları vardır.
  • Limonun kabuğu da suyu da cilt güzelliği ve sağlığı için büyük etki yapar. Güzellik formüllerinin bir kısmında limon özleri bulunuyor.
  • Limon aynı zamanda akne tedavisi içinde kullanılabilir. Aknelerin yok olmasında yardımcı oluyor.
  • Cilt hastalıklarının önlenmesi için limon suyu kullanılabilir.
  • Elbette sadece cilt için değil vücut içinde önemli etkileri vardır. Limon yemek birçok hastalıktan sizi koruyabilir.

Limonun Zararları Olduğu Durumlar Nelerdir?

  • Aşırı yüze sürülmesi sonucunda ciltte bazı hastalıklara sebep olabilir. Herşeyin olduğu gibi limonunda fazlası zarardır.
  • Limon tüketimi ve sürülmesinde aşırıya kaçmanın sonucunda reflü, gastrit ve ülser gibi rahatsızlıklarla karşılaşılabilir.
  • Aşırı tüketimi sinir sistemi içinde önemli bir tehlike arz ediyor.  Kısacası limonun aşırı tüketiminden ve yüze aşırı uygulanmasından kaçının.

Şimdi de limonla ilgili işe yarayan doğal bir maske önerim ile devam edelim.

Yoğurt ve Limon Maskesi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı yoğurt ( ev yoğurdu varsa daha iyi olur )
  • 1 çay kaşığı limon

Hazırlanışı ve uygulanışı

İlk olarak yoğurt ve limon suyunu bir kapta iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonra ılık suyla yıkayıp durulayın. Bu maskeyi gün aşırı olarak kullandığınızda sivilcelerden ve sivilce izlerinden kurtulurken elastik ve yumuşak bir cilde sahip olursunuz. Limonun içerisindeki asitlerin göz yakıcı etkisi bulunduğu için maskeyi uygularken göz ve göz çevrenizi korumaya özen gösterin. Ayrıca limon suyu cildinizi güneş ışınlarına duyarlı hale getireceği için bu maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkmayın. Bu sebeple maskeyi gece uygulamanız önerilir.

Sizler için önemli bilgileri en doğru kaynaklardan paylaşmaya devam edeceğim.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.