Yeni Haberler

WordPress : Yorumda Eposta Onayını ve Web Sitesi Bölümünü Kaldırma

WordPress kullananların en büyük sorunlarından biri eposta onayı ve web siteniz bölümü yüzünden az yorum almalarıdır. Son güncellemeler ve Matt Cutts açıklamalarından sonra yorumun önemi bir hayli arttı. Özgün yorumlar alabilmek için çoğumuz Facebook ve Twitter’ı da işin içine dahil ediyoruz. İnsanlara daha çok yorum yaptırabilmek için gereksiz bölümlerden kurtulmak lazım. Özellikle bizim kadar çok bilgisi olmayanlar eposta adresini yazmaktan çekiniyor. Birde zorunlu olunca çoğu kişi bu angaryayla uğraşmamak için yorum yapmadan geçip gidiyor. Bu yorumları kaçırmamak için WordPress ‘de bir kaç ayar yapmak yeterli olacaktır. İlki panel üzerinden ikincisi ise dosya üzerinden olacak.

1. Aşama : WordPress Ayarlarından Eposta Onayını Kaldıralım

Wp tartışmalar

Sol menüde yer alan ayarlarda tartışmalar sekmesine tıklayın.

WP Eposta Onayı Kaldırma

Diğer yorum ayarları kısmında yer alan mavi çizili alandaki butonu kaldırın. Yorum yazan kişilerin isim ve eposta yazmaları artık zorunlu olmayacaktır.  Bu ayardaki tek handikap isim yazmasalarda yorumu gönderebilirler. Ancak hemen hemen herkes tek bir bölüm olduğu için ismini yazacaktır. Yani bir sıkıntı oluşturmayacaktır.

2. Aşama : Yorumlardan Eposta ve Websiteniz Bölümlerini Kaldırma

Eposta onayını hallettik ama işimiz henüz bitmedi. Şimdi sırada yorum yazarken bu bölümlerin görünmemesi kaldı. Böylece kullanıcı sadece ”İsim Soy isim” bölümünü görecek ve gereksiz bölümler olmadığı için yorum yazmaktan çekinmeyecektir. Bunun için yapmanız gereken :

FTP ‘de ana dizine girin. (Cpanelde public html )

Sonra dosyalardan wp includes ‘e girin.

comment template

Orada bulunan comment-template.php dosyasını bilgisayarınıza çekin. Ardından Notepad++ ile açın. 2235 , 2236 , 2237 ve 2238 satırlarını silin. Yanlış yapabilme ihtimalinizi düşünerek yedek almadan işlem yapmayın. Sildikten sonra kaydedip yine ftp nin içine atabilirsiniz. Artık sitenizde Eposta ve Web sitesi bölümleri gözükmeyecektir. Böylece ziyaretçiniz sadece adını yazarak yorumunu rahatlıkla yapabilecektir.

Eğer takıldığınız bir bölüm olursa bana ulaşmayı ihmal etmeyin. Hepinize websitelerinizde başarılar dilerim.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.