Yeni Haberler

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti

İnternetin ülkemizde ve dünyada çok daha aktif kullanılmasıyla birlikte sosyal medyanın önemi gün geçtikçe artıyor. Artık firmaları ve önemli gelişmeleri haber sitelerinden ya da basın yayın kuruluşlarından çok sosyal medya üzerinden takip ediyoruz. Bir çok sosyal medya platformu ve sürekli değişen özellikleri var. Gelişmeleri bu platformlarda güncel olarak yayınlamak ciddi bir emek istiyor. Bu tip durumlarda büyük markalar bu hesapları sosyal medya uzmanlarına emanet ederek bu alanda geri kalmamayı hedefliyor. Peki sosyal medya uzmanı hangi konularda ne tür hizmetler sunmalıdır?

Sosyal Medya Uzmanının Görevleri

Hesap Güvenliği

Özellikle büyük firmaların sosyal medya hesapları hacker saldırılarına çok sık maruz kalıyor. Bu sebeple bir sosyal medya uzmanının ilk görevi hesap güvenlikleri olacaktır. Kısaca değinmek gerekirse şifreleri sadece güvenilir cihazlarda ve güvenlik prosedürlerini tamamlayarak kullanmaları gerekir. Şifre kurtarma , hesaba farklı cihazlardan girişlerde bildirim , telefon onayı gibi prosedürler en yaygın olarak bilinen yöntemlerdir.

Firma ve Danışman İletişimi

Bir sosyal medya danışmanı hizmet vereceği firmanın temel bilgilerine sahip olmalıdır. Profesyonel hizmet veren danışmanlar temsil edecekleri firmalar hakkında her zaman donanımlı olacak şekilde takip içerisinde olmalıdır. Aynı zamanda firmalarda önemli konularda danışmanı bilgilendirerek sosyal medya hesaplarında gerekli düzenlemeleri sağlamasına yardımcı olmalıdır. Gelebilecek farklı tepkiler karşısında hazırlıklı bulunma mükellefiyetindedirler.

Hesap Takipçi Etkileşimleri

Konu uzman bir sosyal medya danışmanı firmanın isteği doğrultusunda sosyal medya takipçilerinin grup grup profilini çıkaracak şekilde rapor sunmalıdır. Hesaplarda ilerleme gerileme konusunda net bilgiler vermelidir. Örneğin Facebook üzerinde takip eden kitlenin yaş , cinsiyet ve beğeni sayısı gibi rakamlar firmanın projelerini uygularken yardımcı olması açısından her zaman hazır bulundurulmalıdır. Bu sayede firma istediğinde bu bilgilere kolay şekilde sahip olmalıdır.

Her sosyal medya platformunda hesaplarda artış sağlamak adına projeler geliştirmelidir. Firmanın bilinirliğini yükseltmek için sosyal medya hesaplarını etkin kullanmalıdır.

Sosyal Medya Yeniliklerini Takip Etmeli

Sosyal medya platformları birbirleriyle sıkı rekabet halinde olduklarından sık sık yenilikler sunuyorlar. Bu konu danışmanın yenilikleri yakından takip etmesi gerekmektedir. Temsil ettiği firmayı bu yenilikleri erken keşfederek artıya geçirebilmelidir.

Sosyal Medya Hesaplarınızı temsil Etmeye Talibim

Peki Ben Kimim?

Yaklaşık 5 yıldır sektörde çeşitli hizmetler sunmaktayım. Seo Expert , Adwords Danışmanlığı , İnternet Reklamcılığı , Sosyal Medya Danışmanlığı bunlar arasında en yaygın olanlardır. Bu alanlar dışında şahsıma ait onlarca web sitesi projesi bulunmaktadır. Bunlar içerisinde dünya sıralamasını tutan ALEXA sıralamasında dünyada ilk 20 binde sitem mevcuttur. Şahsıma ait yüzbinlerce takipçisi olan sosyal medya hesapları bulunmaktadır. İstendiği takdirde bu referanslar açık şekilde sunulacaktır.

Önemli Bilgilendirme

Başarıya ulaştıramayacağım hiç bir projeye girmeme konusunda tavrım nettir. Hem firma hem de benim açımdan önemli kayıplara sebep olabilir. Anlık para kazanmak yerine güvenilir referansları tercih ediyorum. Bu nedenle yaptığım çalışmaların bir kısmında sizi de garantiye alacak anlaşmalar yapmaktayım. Her çalışmanın garanti koşulları firma ile görüşmede belirlenmektedir. Bu anlaşma iki tarafında güvenliği açısından en doğru yöntemdir.

İletişim

E Mail : info@canavcilar.com

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.