Yeni Haberler

Paravan Blog Uygulaması Nasıl Yapılır?

Paravan blog uygulaması yaparak sitenizi üst sıralara taşımak istiyorsanız bu konuyu iyi okumanızı tavsiye ediyorum. Bilinenlerin dışında ufak tüyolarla doğru bir uygulama yapabilirsiniz. Eğer gelişigüzel başarısız bir uygulama yaparsanız aksine zarar verme ihtimaliniz çok yüksek. Bunların bilincinde olarak uygulamaya başlamanız için uzunda olsa bu yararlı yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

Paravan Blog Uygulaması Nedir?
Öncelikle paravan blog uygulamasının ne olduğu konusunda detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Paravan blog, başka sitelerden kendi sitenize link çıkışı sağlayarak sitenizi Google ‘da üst sıralara çıkarma yöntemidir. Paravan blog , sizin kontrolünüzde sistemli olarak asıl sitenizi çıkarmaya yarayan diğer blogların adıdır. Bunu Network Marketing zincirleri gibi düşünebilirsiniz. Her kol aslında ana siteye gider.

Paravan Blog

Paravan Blog Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Paravan blog oluşturmaya başlamadan önce stratejiniz hazır olmalıdır. Öncelikle yükseltilecek sitenin içeriğinin doyurucu olduğuna dikkat etmek lazım. Birçoğumuz bunu dikkate almadan paravan blog çalışması yapıyoruz. Yani içeriği yetersiz bir site için dünyanın en iyi sitelerinden link alsanız da nafile. Sitenizin açtığınız alanda doyurucu olduğuna eminseniz paravan blog sistemini kurmaya başlayabilirsiniz. Bunun yollarından biri ücretsiz blog servislerinden site açmak olabilir. Ancak bu sitelerin değerlerini yükseltmeden link çıkışı vermeyin. Sistemli bir çalışma gerektirecektir. Hem de bu sistemden ekstra olarak para da kazanabilirsiniz. Kısaca açıklamak gerekirse;

Kadın sitesinz var ve onu çıkarmak için bir blogspot hesabı açtınız. Bu siteye de doğru güzel makalaler eklemeye başladınız. Site hitlenmeye ve değer kazanmaya başladıktan sonra kendi sitenize konu içerisinde önerme yapabilirsiniz. Yani tanıtım yazısını kullanabilirsiniz. Bu tanıtım yazıları ilgili konunun içinde sadece sitenizi tavsiye eden bir link olmalı. Genelde paravanda yapılan en büyük hata link verilen siteye direk sitenizi öven bir tanıtım yazısı yazılması oluyor.

Sitenizi şekillendirdikten sonra 4-5 yazıda bir kendi sitenize de link vererek devam edebilirsiniz. Zamanla bu siteleri çoğaltarak hem geliri hem de ana sitenizi yükseltebilirsiniz. Zamanla kendi sunucularınızda da kendinize ait sitelerle bu işlemleri yapın. Ancak IP adreslerinin aynı olmamasına dikkat edin.

Size Sınıf Atlatacak Öneriler

A Class IP kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.  IP kalitesinin de belirleyici önemli bir etkisi vardır. Ayrıca açtığınız sitelerin tarzları çok önemli. Bir kadın sitesi çıkaracaksanız paravan bloglarınız ekonomi olmasın. Bunun yararı çok daha az olacaktır. Paravan bloglarınız hitlenmeden sakın ana siteye link veremyin. Siz bu sistemi kurarken çok zorlansanızda kalıcı bir link ağınız olmuş olacak. Bir anda yüzlerce site açmayın. Teker teker siteleri çıkararak işleme başlayın. Birkaç yıl sonra mükemmel bir ağın ve kariyerli bir sitenin sahibi olabilirsiniz. Elbette bu hummalı bir çalışma gerektiriyor. Büyük siteleri incelerseniz hepsinin kendi paravan blog ağı var.

Paravan Blog Çalışması Yapanlara Dikkat

Link satışı ve Seo hizmetleri yapan arkadaşlarımız hiç kusura bakmasın ama ben kesinlikle bu çalışmaları tavsiye etmem. Diyelim gerçekten en kaliteli şekilde size hizmet sunan bir satıcı var. 3 yıl sonra bu paravan blogların yerinde duracağını biliyor musunuz? 1 yıl boyunca mükemmel kalite verip sonrasında link çöplüğüne çevrilen siteler ilerde size zarar verecektir. Emin olduğunuz satıcılarla elbette çalışın. Ancak ben bu konuda paravan blog çalışması yapacaksam kendi ağımı kurardım. Çalışma yaptıracaksam bu ağ için çalışmalar yaptırırdım. Yani paravan bloglara makale ekletmek veya seo konusunda takviye almak gibi hizmetler olabilir.

Paravan blog konusunda kafanız karıştıysa veya aklınıza gelen sorular olursa çekinmeden benimle paylaşabilirsiniz. Şu soru eminim çoğunuzun aklına gelecektir. ” Peki Can sen neden paravan blog çalışması yapmıyorsun?” Benim hit kaygım olmadığından ve doğallıktan yana olduğumdan yapmıyorum. Doğal linkler zamanla kendiliğinden zaten oluşuyor. Elbette normal bir siteye göre çok daha yavaş çıkıyorsunuz ancak güvenli oluyor. Paravan blog uygulaması kesinlikle doğru uygulanırsa yararlı olacaktır. Sadece bunun için gerekli zaman ve güce sahip olmalısınız.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.