Yeni Haberler

Google Panda 4.2 Güncellemesi Hakkında Bilgiler

Panda 4.2 Güncellemesi

Panda güncellemesi ile Google çok daha yapay zekaya yakın bir sistemle karşımıza çıkmıştı. Birçok SEO sitesi ve yorumcusu bu gelişmeleri tahmin edememişti. Radikal kararla kullanıcılara yaptığı uyarılara karşı ciddi önlemler alarak gerçekten bu işi takip eden ve doğru hizmet veren siteleri bir adım öne taşımıştı. 25 Eylül 2014 bunun için bir milat olarak kabul edilebilir.

Panda 4.2 Güncellemesi Başladı

18 Temmuz 2015 itibariyle güncelleme başladı. Tabii her zaman olduğu gibi farketmemiz biraz zaman aldı. Güncellemenin hala devam ettiğini ve etkilerin sitenize yansıyacağını göreceksiniz.  Güncelleme birkaç ay daha devam edecektir. Bu sırada bizde netleşen konular üzerinde durarak yeni algoritmayı daha erken keşfedelim.

Yenilikler veya Farklar Nelerdir?

Bir önceki güncellemede Matt Cutts ‘ın uyardığı konularda önlem almayanlar sert bir düşüş yaşadılar. Örneğin hotlink eklentileri , etiket üreten eklentiler ve sürekli alakalı alakasız backlink üreten siteler ciddi düşüş yaşadı. Mobil uyumluluk ise henüz tam olarak etkisini göstermemiş olsa da hala siteniz responsive değilse vakit kaybetmeyin. Bununla ilgili ufak bir başlık atacağım. En dikkat çekici etki ise hızları yavaş olan sitelerin sıralamalarda düşüş yaşaması oldu. Kullanıcı performansının bu güncelleme ön plana çıkacağını görebiliyoruz.

Şimdiye Kadar Ana Başlıklarla Geliştirilen Özellikler

  • Mobil Uyumluluk Gereksinimi
  • Zararlı Backlinkere Verilen Cezalar
  • Yazı ve Link Dengesi Konusunda Gelişmeler
  • Site Hızının Öneminin Arttırılması
  • Aşırı Etiket ve Görsellerde Hotlink Eklentilerine Önlem
  • Başlıklarda , Yazılarda , Metalarda Yinelemelere Uygulanan Cezalar
  • Her Güncellemede Olduğu Gibi Gelişen Özgünlük İlkesi

Bu temel başlıklar şuana kadar çoğumuzun tartışamayacağı bu güncellemenin getirdikleri ve geliştirdikleridir. Bu başlıklar üzerinde durarak sitenizi kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Google bizi zorlamaya devam ediyor. Burada düşündüğünün biz site sahipleri olmadığını bilmeliyiz. Her zaman kullanıcı odaklı güncellemeler gelecektir. Buda basit bir şekilde en başından beri söylenen ”Sitenizi Google için değil kullanıcı için yapın.” söylemini akla getiriyor.

Konu ile alakalı olarak sizlerde görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tartışma ortamı kesinlikle bize çok daha geniş farklı bakış açıları sunacaktır. Sitenin açılış amacı zaten budur. Hepinize sitelerinizde başarılar dilerim.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.