Yeni Haberler

Google Görsellerdeki İndex Silinmesi Çözümü

Google görseller

Son dönemlerde Google yeni bir spam ile karşımıza çıkıyor. Resim sitelerinde veya resim potansiyeli yüksek sitelerde görseller için kullanılan Hotlink eklentileri artık yasaklandı. Bu eklentileri kullanan sitelerin görsellerde yer alan indexleri siliniyor.

İşin farklı birçok boyutu var. Ancak önceliğimiz sonuç odaklı olmalı. Görsellerde indexleriniz kalktıysa mutlaka hotlink eklentilerini silin. Sonrasında web yöneticisinden yeniden değerlendirme talebinde bulunun. Mutlaka sonuç alacaksınız.

Hotlink Eklentileri Nedir?

Google görsellerde resimlerinizi görüntülemek isteyenlere transparan bir ön resim ekleme eklentileridir. ”Resmi Tam Boy Görüntülemek İçin Tıklayın.” gibi öne eklenen yazılardır. Aslında bu eklenti Google yetkililerinin emek veren webmasterlara verdiği büyük zararı telafi etmek için üretilmiştir. Bildiğiniz gibi Google artık siteye gitmeden kendi bünyesinde emek verip eklediğimiz veya çektiğimiz resimleri alıp paylaşabiliyor. Resim sitesi ile geçimini sağlayanlara büyük bir darbe vurulmuştur. Şimdi de hitini çaldırmak istemeyenlerin kullandığı bu eklentiler artık maalesef Google tarafından spam olarak değerlendiriliyor.

Tabii bu durumlar haricinde de görsellerde index silinmesi mümkün olabilir. Ancak bu tarz bir durumda web yöneticinde yer alan Manuel İşlemler  bölümünde maalesef sebep belirtilmiyor. Doğal olarak insanlarda sorunun neden kaynaklı olduğunu bilemiyorlar. Bu konu ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları benimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.