Yeni Haberler

Google Doğum Gününü Kutladı

Google Doğum Günü 27.09.2015

Kısa zamanda dünyanın en büyük şirketi haline gelen Google bugün kendi doğum gününü de kutlamayı unutmadı. Güzel bir Doodle ile güne merhaba diyen Google ”Google ne zaman kuruldu?” sorusu ile karşımıza çıkıyor. Başarılı geçmişlerinden biraz bahsederek bizde Google ailesine mutlu yıllar dileyelim.

17 sene önce bugün 2 genç Larry Page ve Sergey Brin Google ‘ı kurmayı başardılar. Her zaman bir arama motorunda ilkleri tasarlayıp hayata geçerek kullanıcıların işlerini kolaylaştırdılar. Arama motoru performansı için geliştirmeler günümüzde çok daha özel bir şekilde devam ediyor. Her ne kadar 4 Eylül 1988 yılında kurulmuş olsa da Google 27 Eylül 2005 tarihinden itibaren doğum gününü 27 Eylül tarihlerinde kutluyor. Aslında bunun bir sebebi var. 27 Eylül 2005 tarihinde rekor index sayısı ise dikkatleri çekmiş ve o gün bu gelecek başarının en büyük hareketi gerçekleşmişti. Ben uzun yıllardır bu projede freelance olarak emek veren ve evini geçindiren biri olarak teşekkür ediyor mutlu yıllar diliyorum.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Gmail’de Kişi Engelleme ve Toplu Abonelik İptali Özelliği

Google hizmetlerini sürekli geliştirmeye devam ediyor. Bu sene içerisinde yapılan araştırmalara göre Gmail dünya üzerinde ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.