Yeni Haberler

Google Adsense Onayı Almanın Tüyoları

Google Adsenseden Para Kazanmak

Google Adsense onaylatmak için öncelikle Adsense kurallarını iyi okumat ve bilmek gerekiyor. Sizden beklentisi ve isteklerini iyi anlarsanız ona uygun bir başvuru ile kendinizi bu reklam sistemine kabul ettirebilirsiniz.

Kısaca Google Adsense Beklentileri ve Kuralları

Google Adsense bu formu o kadar uzun yapmış ki okumak içimizden gelmiyor. Ben size kısa bir özet geçeyim. Telif hakkı içermeyen , cinsel içerik barındırmayan , kumar oyunları ile ilgilenmeyen , kullanıcılara özgün bilgi sunan , dolgun içeriğe sahip ve sürekli güncellenen bir sitenin sahibi olmalısınız. Genelde kullanıcılar telif hakkı ve özgün bilgi konusunda sınıfta kalıyor. Özgün bilgi için ilerleyen günlerde makale yazacağım inanın bu konuda ne kadar büyük hata yaptığımızı anlayacaksınız.

Google Adsense Onayı Almanın İncelikleri

Google Adsense onayı için öncelikle siteniz yeni ise bol bol içerik girin. Boş site veya yetersiz içerikle başvurmayın.İçindeki içerikler yukarıda belirtilen maddeleri içermemelidir. Bunun dışında içeriğiniz gerçekten kullanıcıya bilgi vermelidir. Bu sizin onay almanızı kolaylaştırır. Birde henüz hit almadan başvurmayın. Zaten hitiniz yoksa onay verse menfaatinize olmaz. Hitlenmeye başladığında başvuru yapın. Eskiden tema ile pek ilgilenmeyen Google , artık sitenin tasarımını da önemsiyor. Bu konuda da basite kaçmayın.

Hangi Tarz Siteler Daha Kolay Adsense Onayı Alır?

Kadın siteleri , moda siteleri , kişisel blog sayfaları , genel portallar , haber , ekonomi ve sağlık siteleri en kolay onay alan sitelerdir. Tabii bunlar dışında da onay alan tarzlar var ancak bunlar sizin için araştırdığım en popüler onay alan site tarzlarıdır. Bu tarz sitelere sahip ve dediklerimi uyguluyorsanız onay almamanız için hiç bir engel yok.

Başka Oyun Sitelerinde Adsense Var Ama Beni Neden Kabul Etmiyor? İşte Sebebi

Bu başlık sizin için çok büyük önem taşıyor. Burada biraz kurnaz olmak zorundayız. Örneğin bir resim sitesi ile başvurduğunuzda Adsense hesap açılmasına izin vermeyebilir. Çok iyi bir flash oyun siteniz var başvuru yaptınız ama onay gelmedi. Bu o tarz sitelerle Adsense’den para kazanamazsınız demek değil. Adsense onaylatmakla , Adsense yayınlamak farklı şeylerdir. Yani siz yukarıda belirttiğim gibi Adsense’nin reklam potansiyeli olan alanlarda siteniz ile başvuru yapıp onaylandıktan sonra bu sitelerinizle yayıncılık yapabilirsiniz. Yani onayı bu tarz sitelerle değil yukarıda belirttiğim alanda sitelerinizle alın. Sonra flash oyun sitenizde veya resim sitenizde adsense yayınlatabilirsiniz. Video ve flash oyun sitelerinde her zaman banlanma ihtimali vardır. Eskiden Google direk hesabı kapatıyordu. Limdi ise eğer çok yayın yapan siteniz var ise sadece domaini banlıyor.

Başvuru Yapmadan Önce Benden Yardım İsteyebilirsiniz

Bugüne kadar Adsense onayı alamamış  onlarca kişiye Adsense üyesi olmasında yardım ettim. Sitenizin onay alıp alamayacağını sizler için inceleye bilirim. Benle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.