Yeni Haberler

Facebook’da Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Birçoğumuz mobil bağlantı kullandığımızda kotamızı idareli kullanmak zorunda kalıyoruz. Bunun içinde gereksiz internet harcayacak özelliklerden de kaçınmak zorundayız. Özellikle Facebook ‘un yeni hizmeti olan otomatik video oynatma bizim ülkemizde çok tepki topluyor. Hiç ilgimiz olmayan videoları aşağı indikçe oynatan Facebook kotamızı da gereksiz dolduruyor. Tepkiler üzerine Facebook ekibi bunu bir butonla kaldırma özelliği ekledi. Bu konumuzda size otomatik video oynatma özelliğini nasıl kapatırız bunu öğreneceğiz. Her zaman olduğu gibi resimli anlatım ile size gerekli bilgileri sunacağım.

1.Adım Ayarlar Menüsüne Girin

Facebook Ayarlar

Ayarlar menüsü facebook ‘da üstte yer alan mavi şeritin en son sekmesinde yer alan butondadır. Takılırsanız mutlaka bana yazın.

2.Adım Video Ayarları

Facebook Video Ayarları

Resimde gördüğünüz üzere sol menüde yer alan videolar a tıklayın. Burada videolar ile ilgili ayarların tamamı bulunuyor. 2 ayarda kotanız için önemli ayarlardır. Video kalitesini düşürebilir veya video otomatik oynamasını iptal edebilirsiniz.

3. Adım Video Otomatik Oynatmayı Kapama

Facebook Video Otomatik Oynatma Kapatma

Resimde gösterilen seçeneği kapalı olarak işaretlerseniz kullandığınız cihazda artık otomatik oynatmayacaktır. Siz istemediğiniz sürece video açılmadığı için boş yere kotanız gitmeyecektir. Bu konuda aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeden yazabilirsiniz. Pratik bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.