Yeni Haberler

Etiket Eklemek Zararlı Mı?

Etiket Bulutu

Etiket kullanımı bir zamanlar çok başarılı ve popüler bir yöntemdi. Yazının girişinden de anlaşılacağı üzere yeni algoritma değişiklikleri ile eski popülerliğe sahip değil. Etiket sistemi hala başarılı şekilde yapılabilir mi? Zararlı olan etiketleme nedir? bunun gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Etiket Kullanımının Zararlı Olduğu Durumlar

Etiket kullanımı ile geçtiğimiz günlerde Matt Cutts çok önemli açıklamalar yaptı. Açıkça bir şekilde konu sonunda eklediğimiz etiketlerden hoşlanmadığını ve çok faydalı olmadığını söyledi. Bazı sitelerde görüyorum içerik kadar etiket eklenmiş. Belki birkaç gün yararını görürsünüz ama uzun vaxeli olarak zarar göreceksiniz. Google artık etiketlemeyi de özgün istiyor. Konunun ilerleyen bölümlerinde özgün etiketleme ile ilgili bilgi vereceğim.

Etiket Nasıl Kullanılmalıdır?

Etiket , çok fazla olmamak kaydıyla konuyu farklı bir şekilde anlatmak için bir iki adet etiket şeklinde kullanılabilir. Örnek verecek olursak , Etiket Kullanmanın zararları isimli bir konu için etiket kullanımı hakkında bilgi , etiket kullanmak zarar lı mı? gibi etiketler seçilebilir. Ancak Matt Cutts önerisi ise bu değil. Diyelim ki etiket ile ilgili bir konu yazıyorsunuz. Daha önce yazdığınız bir etiket konusunda , yazdığınız konu ile ilgili paylaşabileceğiniz bir bilgi varsa o konuya link verin. Yani konu içi etiketleme olarak değerlendirilebilir. İşte bu etiketleme çok yararlı sonuçlar doğruyor.

Etiket Bulutu ve Etiket Oluşturan Eklentilerden Uzak Durun!!!

Bu konuda sayısız video ve makale var. Etiket bulutu ve aramaları etiket haline getiren eklentiler kesinlikle zararlıdır. Size asla yarar sağlamaz. Aksine sitenizin link ve yazı ortalamasını düşürüp size uzun vadede kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu tip uygulamalardan uzak durun. Doğal etiketleme ile sitenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Doğal etiketleme için kafanız kesinlikle karışmasın. Tıpkı tanıtım yazısı yazar gibi kendi siteniz içerisinde yararlı konularda ziyaretçileri hem gezdirebilir hem de yararlı bilgiler sunabilirsiniz. WordPress kullananların en çok yaptığı seo hataları konusunda etiket ile ilgili ve buna benzer eklentilerle ilgili detaylı bilgilerde sundum. konuda anlatmak istediğimi üstte verdiğim iç etiketleme ile belirtmiş oldum.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.