Yeni Haberler

En Avantajlı Google Adsense Yerleşimi

Google Adsenseden Para KazanmakGoogle Adsense ile sitenizde güvenli bir şekilde para kazanabilirsiniz. Adsense reklamları ile ilgili doğru yerleşim yapmanız halinde kazandığınız paralar bir hayli yükseliyor. Çeşitli webmaster forumlarında ve Google Adsense forumunda bununla ilgili çok fazla örnek var.

Peki ben bunu nasıl sağlarım? Temel kurallar nelerdir?

Öncelikle kuralları çok iyi bilmek lazım. Google size ilk etapta 3 içerik reklamı ve 3 bağlantı reklamı hakkı verir. Sayfanızın kalitesine göre yerleştirmezseniz sitenizde reklamlar durdurulabilir. mutlaka kuralları okumalısınız. Google bu konuda asla taviz vermiyor. Örneğin reklamların kullanıcı performansını önlemesi veya reklama tıklamayı aşırı teşvik eden yerleşimler sizi Adsense ‘den banlatabilir.

İçerik reklamları Yerleştirme İncelikleri

Kesinlikle metin ve görsel olarak kodunuzu oluşturun. Google istatistiklerine göre hem metin hem görsel reklam kullananlar tekini kullananlara göre ortalama %20 daha çok kazanıyor. Google Adsense rekabete dayalı bir sistem olduğu için görüntüleme arttırma size daha çok kazanç sağlar. Reklamı tema rengine uygun şekilde hazırlayın. Kırmızı tonlarda bir temanız var ise kodu kırmızı renkte oluşturmak tıklamayı arttırıyor. Her sayfayı ayrı ayrı düzenleyin. Ana sayfa , içerik sayfası veya kategori sayfası şeklinde üşenmeden tek düzenleyin. İnsanların gözüne sokar gibi yerleşim yapmak yerine bir içerikmiş gibi sağa veya sola üste konu içine çok şık şekilde monte edebilirsiniz.

Bağlantı Reklamları

Bağlantı reklamlarını genelde köşelere ve sütunları dengelemek için kullanabilirsiniz. Kategori altlarında çok tıklandığı tüyosunu size verebilirim. Üst menü altında yatay olan bağlantı reklamı da iyi tık alıyor. Yine tema rengi durumu bağlantı reklamlarında da geçerli.

Tüyolar

reklam yerleşimi bir seferlik bir durum değildir. İstatistik tutarak çalışın. Hangi yerde , hangi ebatlarda çok tık alıyor şeklinde çalışma yapın. En doğruyu bulana kadar deneyin. Her sitenin kitlesi farklıdır. Şuraya koy kesin daha iyi olur diyenlerden ziyade siz deneme yanılma yolunu tercih edin.

Bu konuda sizlere teknik destek sağlayabilirim. Bana ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. Hepinize sitelerinizde başarılar dilerim.

Hakkında Can AVCILAR

Hayatı daha iyi analiz edebilmek için farklı bakış açılarını ihtiyacınız olacak.

Tekrar Kontrol Edin

Özgün İçerik Yazıyorum Ama Sitem Hit Almıyor. İşte Sebebi

Özgün içerik bulunan sitelerin hit almamasına neden olan sorunları bu konu içerisinde farklı bir bakış ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.